Ramowy plan dnia

Przedszkole Sióstr Miłosierdzia jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 6.30 – 16.00. 

Plan dnia jest starannie dopasowany do potrzeb dzieci. Dbamy o to, by maluchy miały czas na zabawę, naukę, odpoczynek oraz aktywność na świeżym powietrzu, co sprzyja ich harmonijnemu rozwojowi. Program zajęć, zgodny z podstawą programową, uwzględnia indywidualne potrzeby dzieci, pozwalając im na swobodne odkrywanie świata i rozwijanie swoich talentów. Wspieramy dzieci w rozwijaniu ich samodzielności, dając im przestrzeń do działania i odkrywania.

6.30 – 8.00Przychodzenie dzieci do przedszkola. Czynności opiekuńcze, porządkowe i organizacyjne, pełnienie dyżurów przez dzieci. Zabawy swobodne. Wspieranie rozwoju dziecka poprzez różnorodne zabawy i ćwiczenia prowadzone pod kierunkiem nauczyciela. Indywidualna praca nauczyciela z dziećmi w ramach pomocy pp.
8.00 – 8.15Zabawy ruchowe lub ćwiczenia poranne ogólnorozwojowe.
8.15 – 8.30Przygotowanie do śniadania. Zabiegi higieniczne. Czynności samoobsługowe. Wdrażanie zasad higieny i kulturalnego zachowania. Rozwijanie umiejętności samoobsługowych.
8.30 – 9.00Śniadanie. Zwracanie uwagi na kulturalne spożywanie posiłku. Wdrażanie do czynności higienicznych i porządkowych po zakończeniu śniadania. Modlitwa poranna.
9.00 – 11.45Wspieranie rozwoju dziecka poprzez prowadzenie dydaktycznych zajęć programowych. Organizowanie zajęć na świeżym powietrzu, w szczególności zajęć ruchowych, sportowych, przyrodniczych. Prowadzenie obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie. Wycieczki, spacery. Zabawy swobodne. Katecheza.

11.15 – 11.30 Maluszki  

11.45 – 12.00 Starsze dzieci

Przygotowanie do obiadu. Pełnienie dyżurów przez dzieci. Zabiegi higieniczne. Czynności samoobsługowe. Wdrażanie do przestrzegania zasad higieny i kulturalnego zachowania.

11.30 – 12.00 Maluszki

12.00 – 12.30 Starsze dzieci

Obiad. Zwracanie uwagi na kulturalne spożywanie posiłku. Zachowanie prawidłowej postawy. Rozwijanie umiejętności posługiwania się sztućcami. Wdrażanie do czynności higienicznych i porządkowych po zakończeniu obiadu.

11.45 – 13.30 Maluszki

12.30 – 13.45 Starsze dzieci

Leżakowanie w grupie MALUSZKI.

Starsze dzieci: Zabawy i zajęcia o charakterze relaksacyjnym. Czytanie bajek. Zabawy badawcze, eksperymenty w sali lub na świeżym powietrzu. Zabawy na powietrzu z wykorzystaniem urządzeń rekreacyjnych, spacery. Zajęcia dodatkowe.

13.30 – 13.45Przygotowanie do podwieczorku. Zabiegi higieniczne. Czynności samoobsługowe. Wdrażanie do przestrzegania zasad higieny i kulturalnego zachowania.
13.45 – 14.15Podwieczorek. Zwracanie uwagi na kulturalne spożywanie posiłku. Wdrażanie do czynności higienicznych, samoobsługowych i porządkowych po zakończeniu posiłku.
14.15 – 16.00Dowolna działalność dzieci. Czynności organizacyjne. Zabawy ruchowe, edukacyjne i wychowawcze organizowane przez nauczyciela oraz podejmowane z inicjatywy dzieci. Obserwacja pedagogiczna. Indywidualna praca nauczyciela z dziećmi w ramach pomocy pp. Rozchodzenie się dzieci.

  Podstawa programowa wychowania przedszkolnego jest realizowana w ciągu całego dnia pobytu dziecka w przedszkolu, w tym bezpłatnie 5 h.